Використання природного каменю в ландшафтному дизайні

При створенні красивого та мальовничого природного куточка на території заміської ділянки практично неможливо обійтися без каменю. Він використовується як облицювальний матеріал для стін і сходів, застосовується для прокладання стежок, облаштування клумб і водойм. Іноді виникає необхідність отримати гладку поверхню виробу, що світиться. У подібних ситуаціях необхідно використовувати спеціальний полірувальний порошок для каменю.

Стіни та огорожі, що використовуються як опора

Для зведення подібних споруд допустимо брати будь-які породи. Найбільшу міцність мають: кварц, граніт, базальт. Стильні зовнішній вигляд мають стіни з пісковика чи вапняку. Такі камені не надто міцні, адже вони вимиваються водою, проте, через деякий час конструкція набуває вкрай органічного та натурального вигляду.

Облицювання стін із зовнішнього боку будинку

Для цих цілей найкраще вибирати каміння, яке добре піддається шліфуванню. Оздоблення робиться з плитняку різноманітних порід, галечником, або бутом. Після процесу обробки особливо красиво виглядатимуть мармур, граніт та вапняк.

Спорудження сходів або стежок

Для прокладання поверхонь, по яких ходитимуть, найкраще використовувати стійкі до дії та стирання камені: базальт, граніт, серпентиніт. А ось хороші для опорних стін матеріали, на кшталт того ж пісковика та вапняку не підійдуть. Також потрібно переконатися, що камені з яких будуть будуватися доріжки та сходи не слизькі. Для цього зі спеціально розколюють, потім шліфують або бучардують.

Альпінарій

Цим терміном називають штучно створений схил із порід на зразок щебеню, граніту або вапняку для демонстрації на його поверхні гірських рослин. В даному випадку добре підійдуть камені з шорсткою поверхнею, з різними розломами та тріщинами. Такі матеріали зберігають теплу температуру будь-якої холодної ночі, через що мохи та інші рослини добре почуваються.

Рокарій

Так називають штучну імітацію кам'янистого рельєфу. Найчастіше при його зведенні вибирають контраст між великого розміру каменями і зовсім дрібним камінням. Рослини згодяться абсолютно будь-які. Створювати схил тут можна за бажанням.

Водою

В якості матеріалу краще не брати мармур, вапняк чи доломіт. До їх складу входить багато кальцію, який вимивається та змінює склад води та ґрунту навколо, що несприятливо позначається на існуванні риб та рослин. Як декорацію до водоймища часто використовують валуни та дрібна галька. Деякі гарні камені кладуть у воду.

Для підтримки зовнішнього вигляду споруд та конструкцій у процесі експлуатації, вдайтеся до допомоги воску для каменю. Він гарантує надійний захист матеріалів від навколишнього середовища, прибере мікротріщини та надасть додаткового естетичного вигляду.