Мармур вже тривалий час використовується для дизайну приміщень та інших цілей. Він має високу міцність, відмінно виглядає, є багатофункціональним матеріалом. Він здатний протистояти екстремальним температурам, не вимагатиме великих матеріальних витрат для догляду. Мармур завжди можна знайти застосування, але перед цим варто вивчити його характеристики та особливості.

Утворення мармуру

Мармур - це порода, утворена з вапняку під дією тиску та тепла в земній корі через геологічні процеси. Тиск і температура, необхідні для виробництва цього каменю, зазвичай усувають будь-які скам'янілості, що існують у вихідній породі. Через ці процеси текстура вапняку змінюється. Домішки у вапняку впливають на мінеральний склад мармуру.

Мармур доступний у різних кольорах через безліч мінералів, що містяться в глині, піску та мулі. Він широко використовується як будівельний матеріал, для виготовлення пам'ятників і скульптур, а також у багатьох інших областях.

Види мармуру

Кожен вид мармуру має свої особливості і використовується в різних галузях:

  • Білий. Має пластичність, стійкий до змін температури. Не містить у своїй структурі багато домішок, тому має ніжний колір.
  • Сірий. Містить домішки, завдяки чому має характерний візерунок. Легко полірується, досить пористий.
  • Кольоровий. Є багато варіантів відтінків каменю: починаючи від найсвітліших і закінчуючи темно-синім. Завдяки особливому складу стійкий до зовнішніх впливів.

Основні аспекти

  • Мармур — це, по суті, декристалізований вапняк на основі карбонату магнію доломіту. Багато хто думає, що мармур має сірий колір за своєю природою. Насправді це не так: мармур білий, а певне забарвлення він набуває після додавання барвників та спеціальних домішок.
  • Мармур — дуже міцний матеріал. Якщо оцінювати цю характеристику матеріалу за шкалою Моосу, вона досягає значення 5. Однорідність, характерна структура і текстура мармуру досягається за допомогою послідовних тривалих сеансів полірування. Якщо потрібно надати мармурові плямисту структуру, то професіонали враховують напрямок розпилу цільної брили.
  • За твердістю мармур відноситься до середньої групи каменів. Завдяки цьому він добре піддається обробці, до нього додають пісок, штукатурку для створення фактурності. З нього легко щось вирізати, це робить матеріал корисним для виготовлення скульптур та декоративних предметів.
  • Цей камінь має високий рівень пористості, тому врахуйте, що мармур потребуватиме постійного якісного догляду. У жодному разі не можна використовувати засоби з кислотами для його очищення. В даному випадку найкращим варіантом буде вода з невеликим додаванням безпечних мильних засобів. Рекомендовано нанесення просочення, яке стане своєрідним бар'єром від проникнення сторонніх частинок та рідин. Ми живемо в той час, коли на полицях магазинів представлений величезний асортимент товарів для догляду за каменем. З кожним днем з'являється все більше відкриттів у галузі хімії, тому знайти потрібні засоби не буде проблемою.
  • Кислотна реакція: мармур вступає в реакцію з багатьма кислотами, нейтралізуючи їх. Це один із найефективніших матеріалів для нейтралізації кислот.
  • Здатність приймати полірування: після шліфування дрібнішими абразивами мармур можна відполірувати до дзеркального блиску. Це дозволяє різати, полірувати окремі шматки мармуру і використовувати їх як підлогову плитку, архітектурні панелі, облицювальний камінь, підвіконня, сходи, колони та багато інших предметів декоративного каменю.

Застосування мармуру

Мармур широко використовується в різних цілях: для скульптур, зовнішніх стін, підлогових покриттів, декору, сходів та тротуарів. Мармур вважається каменем імператорів та богів. Більшість доісторичних пам'яток виготовлено з мармуру. Саме цей камінь прикрашав коридори соборів та історичних місць. Мармурова плитка покриває підлогу та прикрашає ванні кімнати багатих людей, вона виглядає стильно, хоча при підвищеній вологості дуже слизька.

Використання кількох обробок може уповільнити процес псування мармуру. Мармур вразливий для травлення та фарбування хімічними речовинами, для цього були розроблені відповідні сучасні герметики для зниження ризику.